Blog Detayları

blog

Diyette Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir?

Ekmeksiz yemek yemeyenler, yulaf ezmesi ile tanıştıktan sonra ekmeğin nasıl bir gıda olduğunu unutmuş durumdalar. Çünkü yulaf ezmesi ekmek kadar tok tutan ve lezzetli bir tahıl ürünüdür. Diyet yapanların tatlı kaçamaklarında, salatalarında, yoğurtlu menülerinde ve atıştırmalıklarında mutlaka yulaf ezmesi yer almaktadır. Kritik sorulardan biri de yulaf ezmesi çiğ yenir mi sorusudur. Bu besinin midemizin sindirip, yararlarını tam olarak alabilmesi için pişirilmesi gerekir.

Yulaf ezmesi nasıl yenir diyet için nasıl hazırlanabilir mi diyorsunuz? Pişirme yöntemi olarak en sağlıklı şekilde çiğ yulafı 1 gece limonlu suda bekletip süzmeden yiyebilir ya da hızlı bir yöntemle sütle pişirme de yapabilirsiniz. Huzurlu ve ödemsiz bir güne başlamak için yulaf ezmesini kahvaltıda tüketebilirsiniz.

Öğle vakitlerine doğru karnınızdan açlık alarmları geldiğinde ise bir kase yoğurt veya bir bardak süt içinde yulaf ezmesini içiniz rahat yiyebilirsiniz. Yulaf ezmesi akşam yenir mi derseniz elbette yenir. Gece acıkmalarında veya akşam çay keyiflerinde canınız tatlı mı çekiyor? İşte yulaf ezmesi sizi bu kaçamaklardan kurtarmak için geldi. Biraz pekmez, bir yumurta ve bir miktar yulaf ezmesi ile şu güne kadar yediğiniz en hafif kurabiyeyi yapabilirsiniz.

Kendinize verdiğiniz diyet sözü devam ediyorsa, yulaf ezmesi ile bir krep yapıp kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Yulaf ezmesi sizi şişkinlikten ve kilo almaktan koruyacak ve size daha sağlıklı bir beden sunacaktır. Tabii tüm öğünlerinize dikkat etmeniz koşuluyla!

Yulaf ezmesi büyüme çağındaki çocuklar için de uygundur çünkü içindeki yoğun protein sayesinde yulaf ezmesi boy uzatır mı sorusuna evet cevabının verilmesini sağlar. Piyasada pek çok markada yulaf ezmesi görebilirsiniz. Bu nedenle lifalif yulaf ezmesi nasıl yenir sorunuza da cevap verdiğimizi düşünüyoruz. İhtiyacınız olan tek şey; kaliteli bir şekilde tüketeceğiniz yulaf ezmesidir. Afiyetle!

Paylaş :

Tüm Kategoriler